Ekonomi

Bankacılık Sektöründeki Büyük Engeller Nedeniyle Odeon Wells Fargo’nun Notunu Düşürdü

Wells Fargo(NYSE: WFC) Perşembe günü yayınlanan bir raporda 48,80 dolarlık hedef fiyatla Odeon tarafından Satın Al’dan Tut’a düşürüldü.

Firmadaki analistler, bankanın hisse başına 0,86 dolar kazanç gösteren en son dördüncü çeyrek raporunu inceledi. Analistler, tek seferlik net giderin 0,43 dolar olduğunu kaydederek, bu çeyrekteki operasyonel kârın hisse başına 1,29 dolar olduğunu belirtti.

Odeon, “Wells 2026 ortasına kadar bu performansı tekrar elde edemeyebilir” dedi. “Sonuç olarak, bankanın stratejisi mantıklı olsa da hisse senedi zorluklarla karşılaşabilir.”

Şirket ayrıca bankacılık sektörünün şu anda ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğuna inanıyor. Odeon, “Birçok ana ürünü için yüksek maliyetlerle çalışıyor ve bunun sonucunda da pazar payını kaybediyor. Wells sektördeki konumunu kaybediyor gibi görünüyor” diye açıklıyor.

“Önerilen Basel III nihai kuralları, eğer uygulanırsa, bankacılık sektörünün pazar payı kazanma kabiliyetini azaltacaktır. Wells, bu alandaki etkiyi en aza indirmek için belirli iş segmentlerinde ayarlamalar yapıyor” diye devam ettiler.

Odeon’daki analistler, faiz oranlarındaki ciddi artış nedeniyle sektörün bilançosunun optimal şekilde yapılandırılmadığına inanıyor.

Odeon, Wells Fargo’nun bu zorlukların üstesinden gelmek için iş modelinde değişiklikler yaptığını kabul etse de, bankanın zayıflayabilecek bir ekonomide faaliyet gösterdiğini de kaydetti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habersultangazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu