Ekonomi

Borsada gong Astor Energy için çaldı

11-13 Ocak ortasında gerçekleşen talep toplama sürecini rekor katılımla tamamlayan Astor Power, 18 Ocak prestijiyle Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da “ASTOR.E” koduyla süreci görmeye başladı, 2023.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Astor Enerji, yoğun taleple 2 milyar 625 milyon TL halka arz geliri ve 691 bin yatırımcıya satış ile başarılı bir halka arz gerçekleştirdi. Astor Enerji, halka arz gelirini kapasite artırımı, güneş enerjisi santralleri ve elektrikli araç şarj istasyonları yatırımı için kullanacak, işletme sermayesi olarak kullanacak” dedi.

Cumhuriyetin 100. yılında Astor Power için değerli bir kilometre taşını geride bıraktıklarını ifade eden Astor Power Genel Müdürü Hakan Ünsal, “Türkiye’nin yanı sıra dünyada 90’dan fazla ülkeye ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Rekor taleple sonuçlanan halka arzımızdan aldığımız güçle, Türkiye’de yerli üretici olarak liderliğimizi sürdürürken, uluslararası pazardaki mevcut payımızı artırmayı ve yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi hedefliyoruz.”

“Halka arzlarda daha fazla payımız olacak”

TEB Yatırım Genel Müdürü Selim Yazıcı, “Yatırımcılar için oldukça ilginç bir finansal hikayeye sahip olan Astor Enerji’nin halka arzına liderlik etmekten gurur duyuyoruz. Bu özelliklere sahip daha birçok seçkin şirketin uzun vadeli çıkarları için sermaye piyasalarını daha çok tercih etmesini bekliyoruz.” TEB Yatırım olarak halka arzlardan daha fazla pay alarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmek istiyoruz” dedi.

haber-saphane.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu