Haber

Gazze’de şehit düşen çocuklar “Dünya Çocuk Hakları Günü”nde İstanbul’da anılacak

“Dünya Çocuk Hakları Günü”nde Gazze’de şehit olan çocukların isimleri İstanbul’da AK Parti ilçe belediyelerine bağlı kültür merkezlerinin koltuklarına asılacak.

İstanbul ilçe belediyeleri, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaşanan İsrail zulmüne dikkat çekmek amacıyla 20 Kasım tarihleri ​​arasında “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” başlığı altında konferanslar, röportajlar, tiyatro ve sinema gösterimleri, konserler, paneller, şiir dinletileri, yarışlar düzenledi. ve 30 Aralık. Sempozyum, sempozyum gibi birçok kültürel etkinliğin yer alacağı bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Bu etkinliklerin ilki “Dünya Çocuk Hakları Günü”nde gerçekleştirilecek. Çocukların katledildiği, yetim bırakıldığı işgal hareketine ilişkin farkındalık yaratmak isteyen AK Partili ilçe belediyeleri, Filistin’de ve özellikle Gazze’de öldürülen masum çocuklar için bir araya gelerek şehit çocuklar adına ortak çalışma yürütecek.

Belediyeler, 25 ilçedeki kültür merkezlerinin boş salonlarında, koltuklarında şehit çocukların isimlerinin yer aldığı “Tay” adlı çizgi filmi eş zamanlı olarak gösterecek.

Karikatür sinemasının gösterileceği mekanlar arasında Arnavutköy Kültür Merkezi, Bağcılar Belediyesi Başkanlık Sahnesi, Akif Emre Kültür Merkezi, Kent Sanat Sahnesi, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi, Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Beyoğlu Fitaş Sineması, Turgut Özal Kültür Merkezi. , Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi, Eyüpsultan Kültür Merkezi, Fatih Kültür ve Sanat Merkezi, Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi, Güngören Gösteri Merkezi, Gültepe Kültür Merkezi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi, Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Sultangazi Belediye Faaliyet Salonu, Şile Düğün Sarayı, Tuzla Belediyesi Düğün Sarayı ve Kültür Merkezi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi ve Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi.

Gösterimler 20 Kasım’da tüm kültür merkezlerinde saat 14.00’te başlayacak.

onikisubathaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu