Haber

Hatay’daki deprem kırsalın nüfusunu artırdı… İnternet altyapısı masaya yatırılacak

HATAY (İGFA) – Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, depremin ardından Hatay’ın 15 ilçesinde mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Yayladağı ilçesine bağlı Leylekli, Ifci, Kösrelik, Yenice, Olgunlar, Kulaç, Çabala, Gürışık ve Yalaz Mahallelerinin muhtarları ve sakinleriyle gündeme gelen Önder Savaş, deprem sonrası yaşanan sıkıntıları birinci ağızdan dinledi.

“DEPREM KÖY NÜFUSUNU ÇOK ARTIRDI, ÖĞRENCİLER İÇİN İNTERNET ALTYAPISININ GÜÇLENDİRİLMESİ KONUSUNA KONUŞACAĞIZ”

Ziyaretlerde mahalle sakinlerini tek tek dinleyen Savaş, bazı gençlerin internetin yavaşlığından ve yetersizliğinden şikayet etmesi üzerine bu sorunu ilgililere ileteceğini belirtti.

Deprem sonrası telefon iletişiminde önemli sorunlar yaşandığını hatırlatan Savaş, “Gittiğimiz birçok köyde gençler internetin olmamasından şikayetçi. Sarsıntı, Hatay’da köy nüfusunun artmasına neden oldu. Bu konuyu ilgililere ileteceğim” dedi.

Hatay’ın depremden en çok etkilenen illerden biri olduğunu ve belediyenin hizmet binalarının kullanılamaz hale geldiğini hatırlatan Savaş, “Pek çok meslektaşımızı kaybettik. Birçok kurum ve kuruluş da depremden büyük zarar gördü. Şehrimizin eski günlerine kavuşması için ilk günlerden bu yana sahaya çıkıyoruz. Yaralarımızı sarmak, şehrimizi eski güzel günlerine döndürmek biraz zaman alacak ama herkesin bu konuda Hatay’a destek vermesi gerekiyor” dedi.
Tarih

habernarman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu