Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.167 lira seviyesinden işlem görüyor.

Altının gram fiyatı yükselişle başladığı haftanın ardından süreci 1.167 lira seviyesinde görüyor.

Cuma günü ons fiyatına paralel olarak değer kaybeden altının gram fiyatı yüzde 0,1’lik düşüşle günü 1,165 liradan kapattı.

Altının gram fiyatı, yeni haftanın yükselişle başlamasının ardından 10,30’daki prestijle bir önceki kapanışın yüzde 0,17 üzerinde 1,167 lirada süreci görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.910 liradan, Cumhuriyet altını 7.760 liradan satılıyor.

Cuma gününü yüzde 0,17 kayıpla 1.926 dolardan kapatan altının ons fiyatı, ilerleyen dakikalarda 1.929 dolardan işlem görüyor.

Geçen hafta açıklanan bilgiler ABD ekonomisinin “yumuşak iniş” yapabileceği yönündeki beklentileri güçlendirirken, bu hafta merkez bankalarının para politikası kararları ile birlikte yatırımcıların yoğun makroekonomik bilgi takvimi gündeminde olacak.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Çarşamba günü politika faizini 25 baz puan artırmasının kesin görüldüğünü, Perşembe günü ise Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) politika faizini artırmasının öngörüldüğünü belirtti. 50 baz puan. .

Analistler, bugün Almanya’da Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH), Euro Bölgesi’nde tüketici inanç endeksi ve ABD’de Dallas Fed imalat sanayi endeksinin takip edileceğini söylerken, teknik olarak altının ons fiyatı 1.920 dolar bazında ve 1.960 dolar ve 1.980 dolar direnci. dikkat.

payasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu